PlayStation 4’te Ekran görüntüsü nasıl alınır ?

Oyun severler olarak bazen oyunlarda mükemmel anlar ile karşılaşabiliyoruz. Örneğin çok iyi manzaralar veya komik olan oyun hatalarında bir fotoğraf karesi yakalamak çok keyifli oluyor.

Bu yazımızda size hem ekran görüntüsü nasıl kayıt edebileceğinizi ve bilgisayarımıza usb yardımı ile nasıl aktaracağınızı anlatacağım.

1- Öncellikle oyun sırasında istediğimiz anda bir kere DualShock üzerinde bulunan Share tuşuna basıp bırakıyoruz. Ardından açılan pencerede üçgene bastığımızda görüntünün kaydedildiğine dair bir bildirim alacağız.

Share tuşu

2- Üstteki işlemi gerçekleştirdikten sonra ana menüden Yakalanan Öğeler Galerisine geliyoruz. Hangi oyundan ekran görüntüsü aldıysak onun klasörüne giriyoruz.

Yakalanan Öğeler Galerisi

3- İstediğimiz fotoğrafa gelip DualShock üzerinden options tuşuna basıyoruz ve USB Depolama Cihazına Kopyala seçeneğine tıklıyoruz.

4- Kopyalamak istediğimiz USB veya HDD’yi seçerek kopyala diyoruz.

İşlem bu kadar basit. Resimler standart olarak JPEG Formatında oluyor ama ayarlardan Paylaşım ve Yayınlar – Ekran Görüntüsü Ayarları kısmından düzenleyebilirsiniz.

Ayrıca aldığınız ekran görüntülerini sisteminize bağlı bulunan Facebook yada Twitter adreslerinizden ekran görüntüsü aldıktan hemen sonra x’e basarak paylaşabilirsiniz.

İyi oyunlar dilerim .

Bu yazıyı paylaşmak istersen 🙂

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*